Cheminis odos šveitimas

Cheminis odos šveitimas – epidermio ląstelių šalinimas, skatinantis odos ląstelių atsinaujinimą, skirtas odos ligų prevencijai, gydymui ar ligos eigai palengvinti. Šveitimo procedūra atliekama norint išlyginti ir atgaivinti veido ir viso kūno odą, pagerinti jos struktūrą, suteikti šviežumo pojūtį.

Klinikoje „Grožio chirurgija“ naudojami klasikiniai ir pažangūs ENERPEEL bevandeniai cheminiai šveitikliai, kurie kryptingai veikia giliausiuose odos sluoksniuose, skatina tolygų medžiagų odoje pasiskirstymą ir kur kas mažiau dirgina odą.

Medicininės priemonės tepamos ant įvairių pažeistų odos vietų – randų, odos pažeidimų su padidėjusia pigmentacija, sustorėjusio epidermio ir raginio odos sluoksnio, uždegiminės ar spuoguotos odos.

Teigiami rezultatai pastebimi jau po pirmos procedūros: pašviesėja veido oda, sumažėja nelygumai. Po 3–5 procedūrų sumažėja raukšlės, pigmentinės dėmės, sutraukiamos poros, oda tampa pastebimai jaunesnė. Toks kursas gali būti kartojamas du kartus per metus.

 

Kada atliekama procedūra?

Odos šveitimas švelniai ir efektyviai šalina įvairaus gylio raukšles, didina odos elastingumą, mažina saulės padarytą žalą, sutraukia poras, padeda kovojant su odos nelygumais, pigmentinėmis dėmėmis, odos blausumu ir pilkšvumu, šalina įvairaus tipo bėrimą, slopina odos riebalavimąsi, gerina odos struktūrinį lygumą, naikina paraudimus, uždegimus, reguliuoja odos pigmentaciją, mažina ir stiprina odos kapiliarinį tinklą, koreguoja randelius po vėjaraupių, strijas.

Procedūrą ir reikiamas priemones specialistas pritaiko kiekvienam pacientui individualiai pagal odos tipą, norimas išspręsti problemas, lūkesčius. Atsižvelgiant į tai, kūno šveitimui naudojamos skirtingos rūgštys: migdolų, glikolio, piruvinuojininė (piruvo), salicilo, pieno, kojo, trichloro acto (TCA), ar rūgščių kokteiliai.

 

Ką reikia žinoti prieš procedūrą?

Viršutinio odos sluoksnio šalinimo procedūros yra derinamos su kasdienės priežiūros priemonėmis namuose. Norint tinkamai paruošti odą procedūrai ir po šveitimo pasiekti maksimalų rezultatą, prieš procedūrą 3 savaites kiekvieną dieną patartina kūną šveisti priemonėmis su vaisių rūgštimis ir liautis likus 2 dienoms iki procedūros.

 

Kaip atliekama procedūra?

Procedūra trunka apie 10 minučių. Jai pasiruošus užtepama ir 5 minutes laikoma medicininė priemonė. Normalu jausti šilumą, o retkarčiais ir nežymų skausmą – tai reakcija, parodanti, kad preparatas skverbiasi į viršutinius odos sluoksnius. Galiausiai atkuriama komforto būsena: oda neutralizuojama, nuraminama ir drėkinama.

 

Ką reikia žinoti po procedūros?

  • Priklausomai nuo procedūros eigos ir gydytojo naudoto šveitiklio koncentracijos, per procedūrą ar po jos gali atsirasti nežymus paraudimas, laikinas odos sausumas ar paviršinis odos pleiskanojimas. Šie požymiai palaipsniui išnyksta per 3 dienas. Tokios organizmo reakcijos yra visiškai normalios.
  • Po procedūros reikia griežtai vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumo, būtina naudoti kremą su UV spindulių filtru. Dėl šių priežasčių cheminio šveitimo procedūros vasaros sezono metu neatliekamos.

 

Kada procedūros atlikti negalima?

  • Sergant paprastąja pūsleline.
  • Nepraėjus 6 mėnesiams po atliktos chirurginės operacijos (akių vokų plastikos, akių vokų pakėlimo ir t. t.).
  • Neseniai (ne daugiau kaip prieš 6 mėnesius) taikius gydymą lazeriu arba bet kokias kitas procedūras, galinčias pakeisti odos struktūrą.
  • Anksčiau taikius numatyto eksfoliuoti odos ploto spindulinę terapiją, galinčią pakeisti odos fiziologinį atsinaujinimą.
  • Esant polinkiui į odos hiperpigmentaciją ar randėjimą.
  • Nėštumo ir žindymo laikotarpiu.
  • Jaunesniems nei 14 metų pacientams.

*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.