Nagų grybelio gydymas lazeriu

Nagų grybelis – užkrečiama infekcinė liga, pažeidžianti nago plokštelę. Nagų grybelis greitai plinta ir sukelia ne tik estetines, bet ir sveikatos problemas. Ši liga dažniausiai gydoma kompleksiškai – geriamais vaistais, išorinio vartojimo tepalais ir chirurginiu būdu, o siekiant gydymo procesą ženkliai sutrumpinti ir palengvinti, rekomenduojama gydymui pasitelkti ir modernų lazerį.

Klinikoje „Grožio chirurgija“ ilgametę patirtį turintys dermatologai nagų grybelį gydo pasitelkdami galingą naujausios kartos Nd:YAG lazerį. Priešgrybeliniai vaistai, vartojami 3 – 4 mėnesius, gali pažeisti inkstus, kepenis, kraujotakos sistemą ar sukelti alergiją. Kitaip nei gydymas medikamentais, veiksminga ir saugi lazerio technologija veikia tik lokaliai, todėl nesukelia šalutinių reiškinių ir pagreitina ligos gydymo procesą. Kompleksinis nagų grybelio gydymas, taikant ir modernią lazerio technologiją, leidžia sutrumpinti priešgrybelinių vaistų vartojimo trukmę ir sumažinti šalutinių poveikių riziką.
Gydymo lazeriu rezultatas priklauso nuo to, ar liga yra įsisenėjusi, bei kiek nagų yra pažeista. Po procedūrų kurso lazeriu nagų būklės pagerėjimu džiaugiasi net 80 proc. pacientų.

Kaip atliekama?

Konsultacijos metu gydytojas dermatologas įvertina nagų būklę. Jei infekcinė liga pažengusi, nagus rekomenduojama specialiai paruošti procedūrai – kurį laiką naudoti specialų minkštinantį tepalą, o po to atlikti gydomąjį pedikiūrą ar manikiūrą. Pažeistus nagus specialiai paruošus, gydymas lazeriu tampa efektyvesnis.

Procedūros metu galingo Nd:YAG lazerio skleidžiamas šviesos pluoštas susigeria į pažeisto nago plokštelę ir virsta šiluma. Šviesos pluoštas įkaitina pažeistą vietą iki 40 – 50 laipsnių – tokioje temperatūroje suardomi nagų grybelio baltymai ir mikroorganizmas žūva. Viena gydomoji procedūra lazeriu trunka vos pusvalandį, jos metu gali būti jaučiamas lengvas dilgčiojimas. Jei pacientas jautresnis, lazerio veikiama vieta vėsinama, taip sumažinant diskomfortą. Procedūra lazeriu yra lengvai toleruojama, iškart po jos galima grįžti į įprastus dienos darbus.

Ką dar reikia žinoti apie procedūrą?

  • Prieš pradedant procedūrų kursą yra būtina atlikti nagų grybelio diagnozę patvirtinančius tyrimus – gydymas lazeriu nėra taikomas esant kitiems nagų pažeidimams.
  • Pirminis nagų grybelio gydymo lazeriu kursas – 4 procedūros, atliekamos 4 savaites iš eilės.
  • Atlikus procedūrų kursą, gydytojas dermatologas skiria gydymą išoriniais arba geriamais vaistais, po kurio įvertinami rezultatai, ir, jei reikia, procedūrų kursas lazeriu kartojamas.
  • Lazerio procedūros neatliekamos nėštumo metu, vartojant vaistus, didinančius jautrumą šviesai, sergant cukriniu diabetu ar autoimuninėmis ligomis.

 


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.