Prakaitavimo gydymas botulino toksino injekcijomis

Prakaitavimas – tai natūrali organizmo reakcija, pasireiškianti kaip atsakas į padidėjusią aplinkos temperatūrą, fizinį krūvį ar emocinį stresą. Prakaitavimo gausumui įtakos turi daugelis veiksnių: prakaito liaukų kiekis odoje, paveldimumas, mitybos ypatumai, tam tikrų medikamentų vartojimas ir kt. Padidėjęs prakaitavimas su juo susiduriantiems žmonėms tampa didele problema, sukeliančia ir didelį psichologinį diskomfortą, ir daug higieninių nepatogumų.

Vienas efektyviausių būdų ilgesnį laiką išvengti šios problemos – botulino toksino injekcijos, kurios gali būti taikomos esant padidėjusiam prakaitavimui pažastų, padų, delnų srityse. Ypač ši procedūra rekomenduojama šiltuoju metų laikotarpiu, kai prakaitavimas tampa beveik kiekvienam aktuali problema.

 

Kas yra botulino toksinas ir kaip jis veikia?

Botulino toksinas įvairiose medicinos srityse taikomas jau daugiau kaip 20 metų. Tai saugus ir daugeliu mokslinių tyrimų patvirtintas medikamentas, naudojamas tiek estetinėje medicinoje, tiek neurologijoje.

Botulino toksinas yra neurotoksinas. Suleistas jis blokuoja nervinius impulsus odos prakaito liaukose, todėl slopinamas prakaito liaukų aktyvumas ir taip sustabdoma prakaito gamyba.

 

Kaip atliekama procedūra?

Tai greita ir beveik neskausminga procedūra, vidutiniškai trunkanti 15 minučių. Mažas preparato kiekis plona adata suleidžiamas į padidinto prakaitavimo vietas.

 

Ką reikia žinoti po procedūros?

  • Injekcijų vieta lieka paraudusi, bet tai paprastai išnyksta per 10–25 minutes.
  • Botulino toksinas pradeda veikti trečią ketvirtą parą, o efektas trunka 4–6 mėnesius. Vėliau prakaito liaukos vėl atgauna aktyvumą, tad injekcijas rekomenduojama kartoti.
  • Po procedūros 24 valandas injekcijos vietos negalima masažuoti.
  • 1 savaitę po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginių saulės spindulių, soliariumo, saunos.

 

Botulino toksino preparatų injekcijos nerekomenduojamos:

  • nėščiosioms ir krūtimi maitinančioms moterims;
  • esant odos uždegiminiam procesui numatomų injekcijų srityse;
  • kai padidinto prakaitavimo priežastis yra kitos ligos (pavyzdžiui, skydliaukės sutrikimai).

*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.