Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis

Veidas – mūsų emocijų veidrodis: juokiamės, pykstame, liūdime, įtemptai galvojame – ilgainiui visa tai palieka žymių. Raukšlių formavimasis tam tikrose veido srityse priklauso nuo odos elastinių savybių ir individualios anatomijos – mimikos raumenų aktyvumo. Jei tam tikri mimikos raumenys labai daug dirba, jie būna nuolat įsitempę, o odoje atsiranda raukšlių, kurios su laiku tampa vis gilesnės ir labiau pastebimos.

Tokių raukšlių korekcijai ar jų atsiradimo prevencijai yra daromos botulino toksino injekcijos.

 

Kas yra botulino toksinas ir kaip jis veikia?

Raukšlių korekcija botulino toksino injekcijomis – populiariausia minimaliai invazyvi estetinė procedūra pasaulyje. Oficialiais duomenimis, jų kasmet atliekama daugiau nei 5,5 milijonai.

Botulino toksinas medicinoje naudojamas daugiau kaip 20 metų. Jis plačiai taikomas ne tik estetinėje medicinoje, bet ir neurologijoje – raumenų spazmams, distonijoms, migreniniams galvos skausmams gydyti.

Botulino toksinas yra neurotoksinas, paprasčiau kalbant, tai medžiaga, kuri paveikia raumenyse esančias nervinių ląstelių galūnėles. Dėl to raumuo tampa nejudrus – sukeliamas jo paralyžius. Raumeniui atsipalaidavus išsilygina odoje esančios raukšlės, sustabdomas naujų raukšlių formavimasis.

 

Kaip atliekama procedūra?

Tai greita ir beveik neskausminga procedūra, trunkanti vidutiniškai 15 minučių. Plona adata daroma nuo šešių iki penkiolikos injekcijų į skirtingus veido taškus, priklausomai nuo to, kokias raukšles norima panaikinti.

 

Ką reikia žinoti po procedūros?

  • Injekcijų vieta lieka paraudusi, bet tai išnyksta per 10–25 minutes.
  • Botulino toksinas pradeda veikti trečią ketvirtą parą, o estetinis raukšlių išlyginimo efektas trunka 4–6 mėnesius. Vėliau raumuo atgauna tonusą ir raukšlė vėl atsiranda, tad injekcijas rekomenduojama kartoti.
  • Po procedūros 24 valandas injekcijos vietos negalima masažuoti.
  • 4 valandas po procedūros negalima gulėti.
  • 1 savaitę po procedūros rekomenduojama vengti tiesioginės saulės spindulių, soliariumo, saunos.

*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.