Nosies sąaugų ir randų pašalinimas

Yra labai daug priežasčių, dėl kurių nosies gleivinėje gali atsirasti randų ar sąaugų. Tai gali lemti įvairios nosies traumos, praeityje atliktos chirurginės procedūros ar uždegiminiai procesai. Nosies gleivinė labai jautri, todėl ją neigiamai veikia įvairiausi fiziniai faktoriai, įkvepiami įvairūs chemikalai, lakiosios ar toksinės medžiagos (tai gali būti dažai, lakai, balikliai, nelegalios uostomosios medžiagos ar cigarečių dūmai), dažnas įvairių medikamentinių nosies purškalų vartojimas. Visi šie veiksniai per tam tikrą laiką gali pažeisti nosies gleivinę ir sukelti jos randėjimą.

Atsiradusios sąaugos ar randai dažniausiai sukelia nosies obstrukciją ir apsunkina kvėpavimą, taip pat gali sutrikdyti uoslę.

Susiformavusios sąaugos ar randai gali būti pašalinami chirurginiu būdu.

 

Kaip atliekama operacija?

  • Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Per operaciją specialiais instrumentais nosies gleivinėje esančios sąaugos išskaidomos, randai pašalinami.
  • Tada nosies landos tamponuojamos specialiais tamponais, o jie paprastai išimami po dviejų dienų.

 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?

  • 2 savaites po operacijos reikėtų vengti fizinio krūvio.
  • 2 savaites po operacijos rekomenduojama plauti nosį jūros vandeniu ir naudoti aliejinius lašus.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos. Priemoka yra mokama už pacientui suteikiamą pagerintą slaugą ir komforto paslaugas. Prieš procedūrą klinikos administratorė detaliai paaiškina visą informaciją pacientui apie priemokos mokėjimą. Pinigų sumokėjimo faktas patvirtina, kad klientas yra susipažinęs su priemokos sąlygomis ir sutinka ją mokėti.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo