Artroskopinė kelio kryžminių raiščių plastika

Priekinio ir užpakalinio kryžminio raiščio plyšimas – vieni dažniausiai pasitaikančių raiščių plyšimų slidinėjant ar užsiimant kontaktiniu sportu.

Plyšus šiems raiščiams pacientai jaučia kelio sąnario nestabilumą. Šiuo atveju konservatyvus gydymas ar įprastas raiščio susiuvimas yra neefektyvus ir, siekiant atstatyti kelio sąnario stabilumą, reikia atlikti raiščių plastiką, panaudojant transplantus – paties paciento kitų raiščių fragmentus ar sausgysles.

Operacija atliekama minimaliai invazyviu artroskopiniu būdu. Operuojant naudojamas artroskopas – pieštuko dydžio optinis prietaisas, prie kurio prijungiama vaizdo kamera, ir visi chirurgo operaciniai veiksmai stebimi ekrane.

 

Kaip atliekama operacija?

Operacija dažniausiai atliekama taikant spinalinę nejautrą ir trunka nuo 40 minučių iki 1,5 valandos.

Artroskopas į kelio sąnarį įkišamas pro 0,5–1 cm ilgio pjūvelį. Dar vienas ar du tokio paties dydžio pjūveliai daromi artroskopiniams instrumentams įkišti. Taip pat atliekami papildomi pjūviai transplantui paimti. Kontroliuojant artroskopu, iš transplanto suformuotas naujas raištis per specialius kanalus įkišamas į kelio sąnarį ir fiksuojamas specialiais implantais šlaunikaulio ir blauzdikaulio srityse.

 

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Koja galima minti jau pirmą parą po operacijos.
  • 2 savaites operuotą kelį rekomenduojama šaldyti ledu.
  • Žaizdą reikia perrišti 1–2 kartus per savaitę.
  • Siūlai ištraukiami po 10–14 parų.
  • Fizinį krūvį reikia riboti 4 savaites. Bėgioti galima po 4 mėnesių, o kontaktinis sportas leidžiamas ne anksčiau kaip po 6 mėnesių.
  • Po 3 savaičių reikia pradėti reabilitaciją.
  • Darbingumas visiškai sugrįžta per 2–3 mėnesius.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo