Artroskopinis peties ankštumo pašalinimas

Dėl atsiradusios ankštumos tarp žastikaulio ir petinės mentės ataugos peties sąnario judesiai tampa skausmingi ir riboti. Ankštumai atsirasti įtakos turi traumos ir uždegimai. Net ir nedidelė trauma gali peraugti į didelius peties skausmus. Po traumos prasideda uždegiminis procesas, pradžioje jaučiame peties skausmą tik keliant ranką į viršų. Vėliau Peties skausmas gali būti juntamas, atliekant net ir mažus judesius, labai sumažėja judesio amplitudė. Jeigu jaučiate skausmą peties srityje rekomenduojama nedelsti ir kreiptis į gydytoją ortopedą.

 

Kaip atliekama operacija?

Operacija atliekama taikant regioninę arba bendrinę nejautrą ir, priklausomai nuo pažeidimo dydžio, trunka nuo 30 minučių iki 1,5 valandos.

Operuojama minimaliai invazyviu artroskopiniu būdu, naudojant artroskopą. Artroskopas – tai pieštuko dydžio optinis prietaisas, prie kurio prijungiama vaizdo kamera, ir visi chirurgo operaciniai veiksmai stebimi ekrane. Per operaciją pašalinama petinės mentės ataugos dalis ir taip atkuriama normali sąnario funkcija.

 

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Siūlai ištraukiami po 12–14 parų.
  • Pasyvūs peties sąnario judesiai galimi po 1 savaitės, aktyvūs – po 3–4 savaičių.
  • Darbingumas visiškai sugrįžta ir peties skausmas išnyksta per 2–4 mėnesius.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo