Anorektalinės fistulės gydymas

Anorektalinė fistulė – tai nedidelio spindžio, įvairaus ilgio kanalas, susiformavęs dėl uždegimo apie tiesiąją žarną esančiuose audiniuose.

 

Kaip atliekama operacija?

Konkretus operacijos metodas parenkamas individualiai, įvertinus fistulės angas, jų santykį su išangės sfinkteriu ir fistulės gylį.

Anorektalinės fistulės operacija dažniausiai atliekama taikant spinalinę nejautrą. Operacijos trukmė priklauso nuo parinkto operacijos metodo ir gali trukti nuo 30 minučių iki 1 valandos.

Jeigu fistulės kanalas ryšio su sfinkteriu neturi, fistulė išpjaunama.

Giliosioms ar ryšį su sfinkteriu turinčioms fistulėms gydyti naudojamos specialios ligatūros. Šis gydymas padeda išvengti didelio rando ir nepageidaujamų komplikacijų. Operuojant per fistulės kanalą perveriamas specialus pjaunantis siūlas. Taikant šį metodą, procedūrą tenka pakartoti dar kelis kartus, kiekvieną kartą suveržiant ligatūrą, kol kanalas visiškai išpjaunamas.

 

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Kol žaizdos visiškai sugis, po kiekvieno tuštinimosi reikia naudoti specialius antiseptinius tepalus ar voneles su antiseptiku.
  • Reikia vengti vidurių užkietėjimo, esant reikalui rekomenduojama vartoti vidurius laisvinančius preparatus.

* Informacija dėl teritorinių ligonių kasų finansuojamų dienos chirurgijos paslaugų yra tikslinama ir artimiausiu metu bus atnaujinta. Informacija laikinai yra teikiama atvykus į kliniką. Atsiprašome už nepatogumus.

** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo