Gastroezofaginio refliukso gydymas (diafragmos išvaržos plastika)

Gastroezofaginio refliukso liga (GERL) – tai rūgštaus skrandžio turinio refliuksas (grąžinimas viršun) į stemplę, atsirandantis dėl stemplinės angos išvaržos diafragmoje ir pakitusios anatomijos ir sukeliantis uždegimą apatiniame stemplės trečdalyje.

Medikamentiniam GERL ligos gydymui vartojami H2 blokatoriai ir protonų siurblio inhibitoriai (PSI), tačiau dažniausiai (net iki 80 % atvejų) klinikiniai ligos simptomai nutraukus medikamentinį gydymą atsinaujina.

GERL liga gydoma operaciniu būdu, kai medikamentinis gydymas yra neefektyvus yra nustatytos gastroezofaginio refliukso komplikacijos (Barretto stemplė, stemplės randinės striktūros, laringotrachėjinė aspiracija)

GERL ligos chirurginio gydymo pagrindinis tikslas – stemplės ir skrandžio santykinės anatomijos atstatymas: stemplinės angos išvaržos plastika ir apatinio stemplės rauko sutvirtinimas, formuojant skrandžio dugno volelį aplinkui stemplę. Taip panaikinamas patologinis rūgštaus skrandžio turinio refliuksas į stemplę.

Kaip atliekama operacija?

Operuojama taikant bendrinę nejautrą.

Operacija atliekama minimaliai invazyviu laparoskopiniu būdu, naudojant specialius laparoskopinius instrumentus ir videosistemą. Šis operacinis metodas pacientams leidžia greičiau grįžti prie įprasto gyvenimo ritmo, nedarbingumo laikotarpis, palyginti su atviromis (laparotominėmis) operacijomis, yra daug trumpesnis, mažesnė operacinės žaizdos komplikacijų rizika, mažesnis pooperacinis skausmas.

Pilvo sienoje padaromi nedideli pjūveliai, pro juos į pilvo ertmę įkišami maža laparoskopinė videokamera ir chirurginiai instrumentai. Pilvo ertmė prileidžiama CO2dujų – taip joje chirurgui sukuriama darbo aplinka. Visi chirurgo operaciniai veiksmai atliekami stebint vaizdą ekrane. Operacijos metu atliekama stemplės angos išvaržos plastika: tarpusavyje susiuvamos diafragmos kojytės, taip susiaurinami ir panaikinami stemplės angos išvaržos vartai. Kitas operacijos etapas – antirefliuksinio volelio formavimas. Jis suformuojamas vyniojant 1–3 cm ilgio skrandžio dugno segmentą, taip sustiprinamas apatinis stemplės raukas. Volelis siuvamas nesirezorbuojančiu siūlu.

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Operacinė žaizda perrišama kas antrą parą, siūlai ištraukiami po 7–10 parų.
  • 5 dienas po operacijos negalima šlapinti operacinių pjūvių.
  • Darbingumas sugrįžta per 1–2 savaites.
  • Pirmomis dienomis po operacijos gali varginti pykinimas, pilvo skausmai ir pilvo pūtimas.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo