Gastroskopija

Šiandieninė medicina neįsivaizduojama be modernių šiuolaikinių tyrimų. Vienas iš jų – gastroskopija – vidaus organų apžiūra iš vidaus, naudojant šiam tyrimui pritaikytus prietaisus – endoskopus.

Ezofagogastroduodenoskopija (EGDS) – tai endoskopinis stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos tyrimas.

FEGDS atliekama esant:

  • neaiškios kilmės diskomfortui ar skausmui viršutinėje pilvo dalyje;
  • gastroezofaginio refliukso ligai;
  • nuolatiniam pykinimui ar vėmimui;
  • kraujavimui į viršutinį virškinimo trakto aukštą;
  • sutrikusiam rijimui ar maisto ir skysčių strigimui stemplėje;
  • nenormaliems, neaiškiems radiniams tiriant virškinamąjį traktą rentgenu, kompiuterinės tomografijos ar magnetinio rezonanso tyrimu;
  • anksčiau rastų polipų, opų ar auglių progresavimo ar gijimo sekimui.

Kaip atliekama procedūra?

EGDS lanksčiu endoskopu – gastroskopu atliekama vietinėje (be ar su į veną leidžiamais vaistais sedacijai (nuraminimui) ar bendrinėje nejautroje. Per burną į virškinimo vamzdelį įkišamas plonas lankstus gastroskopas, turintis šviesos šaltinį ir vaizdo kamerą, ir apžiūrima stemplė, skrandis ir dvylikapirštė žarna. Procedūros metu per endoskopą yra pučiamas oras, tam kad atsivertų stemplės, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos spindis. Tai leidžia kokybiškai apžiūrėti šiuos organus bei palengvina endoskopo įkišimą. EGDS metu gydytojas priklausomai nuo klinikinės situacijos ir/ar endoskopinių radinių gali atlikti diagnostines (stemplės ir/ar skrandžio ir/ar dvylikapirštės žarnos normalaus ar pakitusio audinio paėmimas žnyplėmis – biopsija) procedūras.

UAB „Grožio chirurgija“ endoskopinius tyrimus atlieka patyręs gastroenterologas, medicinos mokslų daktaras prof. Kęstutis Adamonis.

Dirbama su šiuolaikiška, pažangia ir modernia japonų „OLYMPUS“ firmos endoskopine įranga, kurios dėka pagerėja virškinimo trakto organų ligų, tarp jų ir onkologinių, diagnostika.


* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo