Hemorojinių mazgų pašalinimas (hemoroidektomija)

Hemorojus – tai išangės kraujagyslinių darinių išsiplėtimas ir išvešėjimas. Šią ligą sukelia išangės anatomijos ir kraujagyslių pokyčiai. Hemorojaus atsiradimui įtakos turi lėtinis vidurių užkietėjimas, viduriavimas, ilgos stangos tuštinantis, sėdimas darbas ir mažas fizinis aktyvumas, žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas ir alkoholis. Taip pat hemorojus dažnai išryškėja nėštumo ir gimdymo metu.

Hemorojiniai mazgai būna vidiniai ir išoriniai. Dažniausiai padidėja ir vieni, ir kiti. Iš pradžių mazgai atsiranda išeinamosios angos kanalo viduje, tačiau vėliau jie gali iškristi į išorę.

Hemorojinių mazgų pašalinimo operacija, arba hemoroidektomija, atliekama, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus.

 

Kaip atliekama operacija?

Hemoroidektomija dažniausiai atliekama taikant spinalinę nejautrą. Operacija trunka nuo 30 minučių iki 1 valandos.

Konkretus operacijos metodas parenkamas individualiai. Per operaciją išangės kanalas išplečiamas ir specialiu instrumentu pašalinami pakitę hemorojiniai mazgai.

 

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Reikia vengti vidurių užkietėjimo, esant reikalui rekomenduojama vartoti vidurius laisvinančius preparatus.
  • Kol žaizdos visiškai sugis, po kiekvieno tuštinimosi reikia naudoti specialius antiseptinius tepalus ar voneles su antiseptiku.

* TLK kaina – priemokos dydis, kurį sumoka klientas. Bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos. Priemoka yra mokama už pacientui suteikiamą pagerintą slaugą ir komforto paslaugas. Prieš procedūrą klinikos administratorė detaliai paaiškina visą informaciją pacientui apie priemokos mokėjimą. Pinigų sumokėjimo faktas patvirtina, kad klientas yra susipažinęs su priemokos sąlygomis ir sutinka ją mokėti.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo