Intragastrinio baliono įkišimas

Intragastrinis balionas – tai minkštas, fiziologiniu tirpalu užpildytas silikoninis balionas, įstumiamas į skrandį šešiems mėnesiams. Jis užpildo dalį skrandžio, todėl žmogus greičiau pajunta sotumo jausmą. Po šios procedūros, pasisotinama valgant kur kas pažesnėmis porcijomis..

Bet kuriam operacinio nutukimo gydymo metodui taikyti yra specialūs kriterijai:

  • Kai KMI > 30, siekiant sumažinti svorį, esant didelei su nutukimu susijusių ligų rizikai, kai konservatyvios svorio mažinimo priemonės neefektyvios;
  • Kai KMI > 40 arba kai KMI>35 ir esant gretutinėmis ligomis, siekiant sumažinti operacijos riziką, kai planuojamos bariatrinės ar kitos operacijos;
  • Kai paciento amžius 18–65 metai;
  • Kai nėra būklių, dėl kurių būtų neįmanoma ar per daug rizikinga atlikti šią procedūrą: stemplės anatominių pokyčių (striktūrų, divertikulų), didelės diafragmos stemplinės angos išvaržos, stemplės ar skrandžio venų varikozės;
  • Be specifinių indikacijų, taip pat labai reikalingas tinkamas psichologinis paciento pasiruošimas operacijai. Svarbu, kad pacientas suvoktų mechanizmą, kaip procedūra lemia svorio sumažėjimą, ir poprocedūrinių rekomendacijų svarbą.

 

Kaip atliekama operacija?

Intragastrinio baliono įkišimo procedūra atliekama taikant intraveninę nejautrą. Procedūra vidutiniškai trunka apie 20 minučių.

Prieš įkišdamas balioną gydytojas pirmiausia endoskopu apžiūri ir įvertina stemplę, skrandį ir dvylikapirštę žarną. Tada tuščias balionas, sujungtas su minkštu vamzdeliu, per burną įkišamas į skrandį ir užpildomas fiziologiniu tirpalu su 1 ml metileno mėlio tirpalo. Metileno mėlis – tai implantuoto baliono sandarumo savaiminio sutrikimo rodmuo (šlapimas tampa melsvas).

Balionas skrandyje gali būti iki 6 mėnesių, jis užpildo dalį skrandžio, todėl žmogus greičiau pajunta sotumo jausmą. Po 6 mėnesių balioną būtina pašalinti.

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Svarbu laikytis specialių mitybos rekomendacijų, su kuriomis Jus supažindins gydytojas.
  • Visą baliono buvimo skrandyje laikotarpį reikia vartoti protonų siurblio inhibitorius (PSI). Apie konkretų vaistą ir jo vartojimo ypatumus Jus informuos gydytojas.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo