Kombinuota skrandžio mažinimo ir apylankos operacija

Skrandžio mažinimo ir apylankos operacija – tai kombinuota procedūra, nes per ją ir sumažinamas skrandžio tūris, ir sutrumpinamas virškinamasis traktas. Beveik 90 procentų sumažinus skrandžio tūrį, smarkiai sumažėja vienu kartu galimo suvalgyti maisto kiekis, greičiau pajuntamas sotumas. Sutrumpinus virškinamąjį traktą, maistas žarnynu nukeliauja trumpesnį kelią ir jo pasisavinama mažiau.

Bet kuriam operacinio nutukimo gydymo metodui taikyti yra specialūs kriterijai:

  • KMI ≥ 40 kg/m2;
  • KMI ≥ 35 kg/m2 kartu su gretutinėmis ligomis (II tipo cukrinis diabetas, hipertenzija, miego apnėja, artrozė, nevaisingumas);
  • išbandyti konservatyvūs svorio mažinimo metodai buvo neveiksmingi;
  • nėra endokrininių ligų, galinčių sukelti nutukimą.

Kaip atliekama operacija?

Operuojama taikant bendrinę nejautrą. Operacija atliekama laparoskopiniu būdu. Padaromas nedidelis pjūvis šalia bambos, pro pjūvį į pilvo ertmę įkišama maža laparoskopinė videokamera. Taip pat padaromi dar keli maži pjūveliai chirurginiams instrumentams įkišti. Pilvo ertmė prileidžiama CO2 dujų – taip pilvo ertmėje chirurgui sukuriama darbo aplinka. Visi chirurgo operaciniai veiksmai atliekami stebint vaizdą ekrane.

Iš viršutinės skrandžio dalies suformuojamas mažas 15–30 ml talpos skrandukas. Virškinamasis traktas sutrumpinamas, sumažintą skrandį tiesiogiai sujungiant su vidurine plonojo žarnyno dalimi. Sutrumpinus virškinamąjį traktą aplenkiama likusi didžioji skrandžio ir viršutinė plonojo žarnyno (dvylikapirštė žarna) dalys. Kokio ilgio plonosios žarnos dalis bus „apeita“, sprendžiama atsižvelgiant į paciento KMI.

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Svarbu laikytis specialių mitybos rekomendacijų, ypač pirmomis dienomis, taip pat bendradarbiauti su gydytoju ir pooperaciniu laikotarpiu.
  • Paprastai ši operacija pacientams leidžia atsikratyti vidutiniškai nuo 65 proc. iki 80 proc. antsvorio.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo