Skrandžio mažinimas reguliuojama skrandžio juosta (žiedu)

Skrandžio mažinimo operacija reguliuojamąja juosta – tai mažiausiai invazyvus operacinis nutukimo gydymo būdas. Šios operacijos principas – sumažinti skrandžio tūrį, uždėjus specialią juostą (dar vadinamą skrandžio žiedu). Taip skrandis padalijamas į dvi dalis: viršutinę ir apatinę. Viršutinė dalis yra mažesnė, į ją telpa labai nedaug maisto, todėl sotumo jausmą sukelia nedidelis suvalgyto maisto kiekis. Tokiu principu sumažinamas suvartojamų kalorijų kiekis.

Operacinio nutukimo gydymo metodui taikyti yra specialūs kriterijai:

  • KMI ≥ 40 kg/m2;
  • KMI ≥ 35 kg/m2 kartu su gretutinėmis ligomis (II tipo cukrinis diabetas, hipertenzija, miego apnėja, artrozė, nevaisingumas);
  • išbandyti konservatyvūs svorio mažinimo metodai buvo neveiksmingi;
  • nėra endokrininių ligų, galinčių sukelti nutukimą.

 

Kaip atliekama operacija?

Operuojama laparoskopiniu būdu, taikoma bendrinė nejautra. Padaromas nedidelis pjūvis šalia bambos, pro pjūvį į pilvo ertmę įkišama maža laparoskopinė videokamera. Taip pat padaromi dar keli maži pjūveliai chirurginiams instrumentams įkišti. Pilvo ertmė prileidžiama CO2 dujų – taip pilvo ertmėje chirurgui sukuriama darbo aplinka. Visi chirurgo operaciniai veiksmai atliekami stebint vaizdą ekrane.

Viršutinė skrandžio dalis tarp įskrandžio ir didžiojo skrandžio apjuosiama specialia juosta. Suveržta juosta skrandžiui suteikia smėlio laikrodžio formą. Viršutinė jo dalis tampa maždaug 100 ml talpos. Juosta turi rezervuarą, kuris užpildomas fiziologiniu skysčiu. Rezervuaras sujungiamas su maža kapsule, o ji įsiuvama po oda. Į kapsulę suleidžiant ar iš jos ištraukiant dalį fiziologinio skysčio, po operacijos galima reguliuoti juostos suveržimą.

Po tokios operacijos pacientas vienu kartu gali suvalgyti labai nedaug maisto, nes viršutinė skrandžio dalis labai greitai užsipildo, o suveržta juosta smarkiai sulėtina maisto patekimą į apatinę skrandžio dalį.

Juosta paciento organizme gali būti visą gyvenimą.

Ką reikia žinoti po operacijos?

  • Svarbu laikytis specialių mitybos rekomendacijų, ypač pirmomis dienomis, taip pat bendradarbiauti su gydytoju ir pooperaciniu laikotarpiu.
  • Po šios restrikcinės skrandžio operacijos pacientai vidutiniškai per savaitę numeta 0,5–1 kg.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo