Akmenų pašalinimas (litekstrakcija)

Litekstrakcija – tai akmenų šalinimas iš šlaplės ar šlapimo pūslės.

 

Kaip atliekama operacija?

Vaikams operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą. Suaugusiesiems – taikant vietinę, spinalinę ar bendrinę nejautrą.

Jei akmuo yra kabančioje šlaplės dalyje, jį galima pašalinti spaustuku. Jei akmuo yra nepasiekiamas spaustuku, naudojamas cistoskopas (optinis instrumentas, kuriuo apžiūrima šlaplė ir šlapimo pūslė) ir akmuo pašalinamas specialiomis žnyplėmis. Jei akmuo, esantis šlapimo pūslėje, yra didelis, pirmiausia jis turi būti susmulkinamas specialiu instrumentu ir tik tada gali būti pašalinamas.

 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?

  • Po operacijos į šlapimo pūslę dažniausiai yra įkišamas kateteris, kuris pašalinamas po 1–2 dienų.
  • Jei pašalinus kateterį iš šlapimo pūslės susilaiko šlapimas ar prasideda karščiavimas, būtina kreiptis į gydytoją urologą.

* TLK kaina – priemokos dydis, kurį sumoka klientas. Bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos. Priemoka yra mokama už pacientui suteikiamą pagerintą slaugą ir komforto paslaugas. Prieš procedūrą klinikos administratorė detaliai paaiškina visą informaciją pacientui apie priemokos mokėjimą. Pinigų sumokėjimo faktas patvirtina, kad klientas yra susipažinęs su priemokos sąlygomis ir sutinka ją mokėti.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo