Krūtų pakėlimas

Laikui bėgant sumažėja odos stangrumas, degeneruoja liaukinis ir riebalinis krūties audinys, krūtys nukąra žemyn ir praranda jaunatvišką formą. Krūtys gali nukarti po gimdymo, netekus svorio ar tiesiog senstant. Šią deformaciją galima koreguoti atliekant krūtų pakėlimo operaciją (mastopeksiją).

 

Kaip atliekama krūtų pakėlimo operacija?

Operacija atliekama taikant bendrinę nejautrą ir paprastai trunka iki 3 valandų.

Yra kelios krūtų pakėlimo operacijos metodikos. Operacijos metodika kiekvienai moteriai parenkama individualiai, atsižvelgiant į krūtų formą ir pasmukimo laipsnį bei moters pageidavimus.

Neretai kartu su krūtų kėlimo operacija atliekamas ir krūtų padidinimas silikoniniais implantais.

Per operaciją plastikos chirurgas pakeičia spenelio ir areolės vietą, pakelia juos į viršų ir pašalina odos perteklių krūties apatinėje dalyje.

Susiuvant žaizdą krūties kontūras pakeliamas į aukštesnę poziciją ir krūtis įgauna jaunatviškesnę formą.

Jei krūtys yra nedaug pasmukusios, jų formą galima pakoreguoti lašo formos, arba vadinamaisiais „anatominiais“, silikoniniais implantais, darant pjūvį aplink spenelio areolę ir kartu pašalinant odos perteklių. Taip šiek tiek pakinta spenelio vieta, yra padidinamas krūties tūris, o randas lieka tik aplink spenelį.

Jei krūtys pasmukusios daugiau, reikia atlikti inkaro arba apverstos T formos pjūvį. Šis pjūvis leidžia pašalinti didesnį odos ir krūties liaukos perteklių, esantį apatiniame krūties poliuje. Po operacijos randas lieka aplink areolę, vertikaliai žemyn nuo jos ir raukšlėje po krūtimi.

 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?

  • Kad žaizdos gerai gytų, tris savaites po operacijos reikėtų nekelti sunkių daiktų aukščiau pečių juostos.
  • 4 savaites po operacijos visą parą reikia dėvėti specialią liemenėlę.
  • 2 mėnesius reikia vengti didesnio fizinio krūvio, nesportuoti.
  • Pooperacinį randą ne mažiau kaip pusę metų reikėtų saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių, kad jis liktų kuo mažesnis.
  • Jei tos pačios operacijos metu krūtys buvo padidintos silikoniniais implantais, reikia laikytis šiai operacijai skirtų rekomendacijų.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo