Atlėpusių ausų korekcija

Atlėpusios ausys – dažniausiai pasitaikanti įgimta ausų deformacija. Ausis gali būti atlėpusi dėl kelių priežasčių. Viena iš dažniausių – neišsivysčiusi ar netaisyklingos formos ausies dalis, vadinama priešvijokliu. Rečiau ausys atlėpsta dėl pernelyg didelės ausies kriauklės.

Ausų anatomija kaip ir dydis yra paveldima. Todėl paplitusi nuomonė, kad atlėpusios ausys vaikui priglus savaime ar miego metu galvą tampriai apvyniojus skarele tėra mitas. Ausų atlėpimą galima koreguoti tik operaciniu būdu.

Ausų atlėpimo operacija atliekama ne jaunesniems, kaip šešerių metų amžiaus pacientams, kadangi pirmaisiais gyvenimo metais ausies augimas yra sparčiausias ir šešerių metų vaiko ausis jau yra 96 % suaugusio žmogaus ausies dydžio.

 

Kaip atliekama operacija?

Operacija paprastai atliekama taikant vietinę nejautrą ir trunka 1 – 1,5 valandos. Operacijos metu pacientas girdi kremzlės traškėjimą, kitus garsus, bet nejaučia skausmo.

Pjūvis daromas už ausies. Suformuojama priešvijoklio raukšlė. Iš nugarinio paviršiaus atidalijama kremzlė, vėliau menamo priešvijoklio užpakaliniame krašte kremzlėje atliekamas pjūvis, atidalijamas priekinis kremzlės paviršius. Jis suminkštinamas šlifuojant arba įpjaunant. Susilpnėjusi kremzlė susiuvama iš nugarinės pusės, taip suformuojamas naujas apvalus priešvijoklis.

 

Į ką svarbu atkreipti dėmesį po operacijos?

  • Po operacijos pacientas namo išleidžiamas jau tą pačią dieną.
  • Septynias dienas ištisą parą reikia nešioti ausų tvarstį.
  • Po savaitės, išėmus siūlus, ausų tvarstyti nebereikia, tačiau dar aštuonias savaites ant ausų nakčiai reikia užsirišti raištį.

* Informacija dėl teritorinių ligonių kasų finansuojamų dienos chirurgijos paslaugų yra tikslinama ir artimiausiu metu bus atnaujinta. Informacija laikinai yra teikiama atvykus į kliniką. Atsiprašome už nepatogumus.

** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo