Šaknies rezekcija (viršūnės nupjovimas)

Danties šaknies viršūnės rezekcija taikoma po nesėkmingo dantų šaknų kanalų pakartotinio gydymo, kai šaknis protezuota kaištiniu įklotu ir jį išimant jis gali skilti arba nebėra kito būdo kaip pasiekti šaknies viršunę. Šaknies viršūnės rezekcija atliekama tiek krūminių, tiek kaplių ir priekinių dantų srityse. Atliekant šią chirurginę procedūra siekiama pasiekti bakterijomis apniktą šaknies kanalą ir išsaugojant dantį užkirsti kelią infekcijos plitimą.

Hemisekcijos ir amputacijos operacijos taikomos situacijoje, kai daugiašaknis dantis dar galėtų tarnauti, tačiau viena iš jo šaknų turi infekcijos židinį ir yra nepagydoma. Tokios operacijos mety šalinama dalis arba visa šaknis, paliekant dantį įsitvirtinusį kaule likusiomis šaknimis. Ši procedūra dažniausiai taikoma krūminiams dantims.

Pagrindinis šio gydymo tikslas yra išsaugoti dantį ir jo funkcionalumą.

Kaip atliekama operacija?

Padarius nedidelį langelį kaule nupjaunama šaknies viršūnės dalis, o pati šaknis uždengiama infekcijai nepralaidžia plombine medžiaga, žaizda susiuvama.


* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos. Priemoka yra mokama už pacientui suteikiamą pagerintą slaugą ir komforto paslaugas. Prieš procedūrą klinikos administratorė detaliai paaiškina visą informaciją pacientui apie priemokos mokėjimą. Pinigų sumokėjimo faktas patvirtina, kad klientas yra susipažinęs su priemokos sąlygomis ir sutinka ją mokėti.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo