Danties ir/ar šaknies rovimas

Klinikoje atliekamas atraumatinis danties šalinimas – tai metodas kuomet dantis, naudojant specialius instrumentus, pašalinamas minimaliai arba visai nepažeidžiant dantį supančių kaulinių sienelių. Po procedūros buvusio danties vietoje kaulas sėkmingai atsistato ir  vėliau, dažniausiai, planuojama danties implantacijos operacija.

 

Pooperacinis periodas:

  • Išrovęs dantį gydytojas duos sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia laikyti apie 30 minučių. Tampono paskirtis – sugerti ir sustabdyti kraujavimą išrovus dantį. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą reikia pakeisti nauju ir vėl laikyti apie 30 minučių.
  • Patartina pasimatuoti kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam kraujospūdžiui nei nurodytas, reikia išgerkite tabletę jam sumažinti. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo po danties išrovimo priežastis. Jei kraujas tebebėga, o kraujospūdis normalus, reikia kreiptis į mūsų burnos chirurgijos centrą.
  • Po danties išrovimo rekomenduojama vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruočių, sunkių daiktų kilnojimo), karštų vonių ir pirčių.

Mityba

Dvi valandas po danties rovimo reikia nevalgyti, kadangi tiek laiko veikia skausmą malšinantys vaistai ir kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną reikėtų vengti rupaus ir karšto maisto, negerti kavos ir alkoholio, nes pakilęs kraujospūdis sukelia kraujavimą. Jausti kraujo skonį dar ir kitą dieną po rovimo yra normalu.

Rūkymas

Nuo šio žalingo įpročio turėtumėte susilaikyti bent artimiausias 12 valandų po danties rovimo, kadangi karštas dūmas ir nikotinas sutrikdo žaizdos gijimą ir gali susiformuoti krešulys.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas išrovus dantį paprastai būna nežymus. Jo išvengti ar jį sumažinti padeda šalčio terapija; ji turėtų trukti apie 5–6 valandas. Šalčio terapija: skruostą šaldyti 15 minučių, tada daroma 30 minučių pertrauka ir vėl kartojama nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per ploną rankšluostėlį.

Pooperaciniam skausmui malšinti tinka visi įprasti vaistai iš namų vaistinėlės, išskyrus aspiriną, nes jis skystina kraują.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po danties rovimo burnos neskalaukite, nes išskalausite krešulį iš išrauto danties vietos ir ims skaudėti. Valyti dantis reikia atsargiai ir su minkštu šepetėliu. Kitą dieną būtina 5–6 kartus per dieną skalauti burną specialiais skysčiais ir normaliai valytis dantis.

Jei išrovus dantį dantenos kraštai buvo suartinti siūlėmis, jas šalinti nėra būtina, nes siūlai tirpūs ir per 30–35 dienas iškris patys. Siūlai neturėtų būti pasidengę apnašu, kad neapsunkintų gijimo. Juos reikia valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu, kol iškris ar bus pašalinti.


* Informacija dėl teritorinių ligonių kasų finansuojamų dienos chirurgijos paslaugų yra tikslinama ir artimiausiu metu bus atnaujinta. Informacija laikinai yra teikiama atvykus į kliniką. Atsiprašome už nepatogumus.

** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo