Danties rovimas

Procedūra, kuri neteikia malonumo, tačiau yra reikalinga, o kartais ir neišvengiama  – danties rovimas. Prireikus šalinti vieną ar keletą dantų yra kreipiamasi į specialistus – burnos chirurgus, kurie profesionaliai ir greitai atlieka šią procedūrą.

Kada reikalinga danties šalinimo procedūra?

 • Kai danties pažeidimas yra pažengęs ir jo nebegalima išgydyti;
 • Esant netaisyklingam sąkandžiui;
 • Kai dantys yra išdygę netaisyklingai ir nėra galimybės jų atstatyti;
 • Kai karieso ar kitų ligų pažeisti dantys tampa įvairių kitų ligų priežastimi.

Kaip atliekama?

Danties šalinimo procedūra paprastai yra atliekama taikant vietinį nuskausminimą. Dantų šalinimas gali būti chirurginis arba paprastas. Paprastu būdu šalinamas dantis yra išjudinamas iš alveolės, ji yra išvaloma, patikrinama, sustabdomas kraujavimas. Chirurginiu būdu yra atliekami pjūviai gleivinėje ar dantenų srityje.

Naudinga informacija po danties rovimo (šalinimo) procedūros.

 • Po danties šalinimo nedidelis kraujavimas yra normalus reiškinys. Tuo metu apie trisdešimt minučių yra privaloma laikyti sukandus tvarstelį. Jeigu jį išėmus vis dar bėga kraujas – palaikykite ilgiau. Seiles galima ryti, neišsigąskite – pirmą parą po danties rovimo yra normalu pastebėti rausvos spalvos seiles.
 • Siūlės. Papastai siūlės yra išimamos praėjus 7-10 dienų, tačiau tiksliai, kada reikaliga išimti siūles, pasakys gydytojas burnos chirurgas. Jeigu buvo siūta trpstančiomis siūlėmis, jų išimti nereikia, nes jos savaime ištirps maždaug per 2-3 savaites.
 • Po danties šalinimo parą laiko dantų valyti ir skalauti negalima. Vėliau dantis valyti reikėtų įprastai – su dantų pasta ir šepetėliu, skalauti reikėtų labai atsargiai, kad iš žaizdos nepasišalintų kraujo krešulys.
 • Po danties šalinimo procedūros valgyti galima praėjus 2 valandoms. Rekomenduojama vengti karšto maisto/gerimų. Kramtyti reikėtų priešinga puse, o pirmosiomis dienomis rinktis minkštą maistą.
 • Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo 4-5 valandas rekomenduojama nerūkyti, nes karšti dūmai gali pakenkti žaizdai, taip pat, bent parą yra nerekomenduojama gerti alkoholio.
 • Norėdami išvengti patinimo, rekomenduojama šaldyti danties rovimo vietą, pridedant ledo kompresą prie veido. Šaldymo trukmė turėtų būti pasikartojančia seka: 15-20 minučių šaldoma, petrauka iki 20 minučių ir vėl šaldoma. Kartoti apie 3-4 kartus.
 • Skausmas ir vaistai. Keletą dienų po danties rovimo gali skaudėti. Kai kuriais atvejais po dantų šalinimo procedūros gydytojas paskiria vaistus. Jeigu skausmas nepraeina keletą dienų, rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją.

*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.