Danties šaknies rovimas

Klinikoje atliekamas atraumatinis danties šaknies šalinimas – tai metodas kuomet dantis, ar jo šaknis naudojant specialius instrumentus, pašalinamas minimaliai arba visai nepažeidžiant dantį supančių kaulinių sienelių. Po procedūros buvusio danties vietoje kaulas sėkmingai atsistato ir vėliau, dažniausiai, planuojama danties implantacijos operacija.

Pooperacinis periodas:

  • Išrovęs dantį ar jo šaknį, gydytojas duos sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia laikyti apie 30 minučių. Tampono paskirtis – sugerti ir sustabdyti kraujavimą. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą reikia pakeisti nauju ir vėl laikyti apie 30 minučių.
  • Patartina pasimatuoti kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam kraujospūdžiui nei nurodytas, išgerkite tabletę jam sumažinti. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo po danties ar jo šaknies išrovimo priežastis. Jei kraujas tebebėga, o kraujospūdis normalus, reikia kreiptis į mūsų burnos chirurgijos centrą.
  • Po danties išrovimo rekomenduojama vengti aktyvaus fizinio krūvio (treniruočių, sunkių daiktų kilnojimo), karštų vonių ir pirčių.

Mityba

Dvi valandas po šaknies rovimo reikia nevalgyti, kadangi tiek laiko veikia skausmą malšinantys vaistai ir kramtydami nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną reikėtų vengti rupaus ir karšto maisto, negerti kavos ir alkoholio, nes pakilęs kraujospūdis sukelia kraujavimą. Jausti kraujo skonį dar ir kitą dieną po rovimo yra normalu.

Rūkymas

Nuo šio žalingo įpročio turėtumėte susilaikyti bent artimiausias 12 valandų po danties rovimo, kadangi karštas dūmas ir nikotinas sutrikdo žaizdos gijimą ir gali susiformuoti krešulys.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas išrovus dantį ar šaknį paprastai būna nežymus. Jo išvengti ar jį sumažinti padeda šalčio terapija; ji turėtų trukti apie 5–6 valandas. Šalčio terapija: skruostą šaldyti 15 minučių, tada daroma 30 minučių pertrauka ir vėl kartojama nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per ploną rankšluostėlį.

Pooperaciniam skausmui malšinti tinka visi įprasti vaistai iš namų vaistinėlės, išskyrus aspiriną, nes jis skystina kraują.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po danties ar jo šaknies rovimo burnos neskalaukite, nes išskalausite krešulį iš išrauto danties vietos ir ims skaudėti. Valyti dantis reikia atsargiai ir su minkštu šepetėliu. Kitą dieną būtina 5–6 kartus per dieną skalauti burną specialiais skysčiais ir normaliai valytis dantis.


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.