Sinuso pakėlimas

Sinuso pakėlimas – chirurginė operacija, kuomet yra persodinamas dantų kaulas. Ši procedūra dažniausiai atliekama ruošiant viršutinį žandikaulį dantų implantacijai.

Sinuso pakėlimo operacija atliekama pacientams, kurie neturi pakankamai kaulinio audinio sinuso vietoje, kad būtų tinkamai įsodinami dantų implantai.

 

Po sinuso dugno pakėlimo operacijos

Po atliktos procedūros gydytojas už skruosto užkiša marlinį tamponą, kurį reikia laikyti apie 30 minučių, kad sugertų kraują. Po operacijos ar kitą dieną galite pajusti kraujavimą iš nosies. Neišsigąskite – tai normalu. Per nosį pasišalina operacijos metu į sinusą patekęs kraujas. Jei kraujavimas intensyvus ir nesiliauna, kreipkitės į mūsų burnos chirurgijos centrą.

Jokiu būdu nepūskite nosies, jei reikia, galite atsikrenkšti! Čiaudėkite tik atvira burna!

Venkite bet kokio aktyvaus fizinio krūvio (treniruočių, sunkių daiktų kilnojimo), karštų vonių ir pirčių.

Miegokite ant sveikos pusės šono.

Artimiausias 3 savaites po operacijos turite vengti skrydžių lėktuvu ir nardymo.

Mityba

Dvi valandas po operacijos nevalgykite, kadangi tiek laiko veiks skausmą malšinantys vaistai ir kramtydamas nejausite, kad žalojate skruostą ar liežuvį. Tą pačią dieną venkite rupaus ir karšto maisto. Negerkite kavos ir alkoholio, nes pakilęs kraujospūdis sukels kraujavimą! Jausti kraujo skonį dar ir kitą dieną po operacijos yra normalu.

Rūkymas

Rūkymo privalu atsisakyti 1 savaitę prieš operaciją ir 3 savaites po jos. Jis sutrikdo kraujotaką, prastai gyja žaizdos ir padidėja tikimybė, kad į operuotą sritį pateks infekcija. Mes rekomenduojame visai atsisakyti šio žalingo įpročio.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas po sinuso dugno pakėlimo operacijos yra normali organizmo reakcija į procedūrą. Maksimalus patinimas būna trečią parą po operacijos ir su kiekviena diena slūgsta. Jam sumažinti reikalinga šalčio terapija. Šalčio terapija: skruostas šaldomas 15 minučių, tada daroma 30 minučių pertrauka ir vėl kartojama nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per ploną rankšluostėlį.

Pooperaciniam skausmui malšinti tinka visi įprasti vaistai iš namų vaistinėlės, išskyrus aspiriną, nes jis skystina kraują.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po sinuso dugno operacijos dantis valyti reikia atsargiai ir su minkštu šepetėliu. Būtina 5–6 kartus per dieną skalauti burną specialiais skysčiais.

Po operacijos dantenos kraštai buvo suartinti siūlėmis; siūlai bus šalinami po 14–21 dienos. Siūlai neturėtų būti pasidengę apnašu, kad neapsunkintų gijimo. Juos reikia valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu, kol bus pašalinti.


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.