Žandikaulio dalies rekonstrukcija

Alveolinės ataugos plastika kaulo bloku iš smakro ar žandikaulio šakos – tai operacija, kai kaulo fragmentas išimamas iš vienos žandikaulio vietos ir specialia metodika pritvirtinamas toje žandikaulio vietoje, kurioje, planuojant dantų implantaciją, būtina padidinti atrofuoto žandikaulio apimtį. Operacija atliekama, kai žandikaulio alveolinė atauga yra per plona, kad danties implantas įsitvirtintų kaule, ar per žema, kad į ją techniškai būtų įmanoma įsriegti danties implantą. Dantų implantacija atliekama praėjus 6 mėnesiams po tokios operacijos.

 

Pooperacinis periodas:

Po kaulo bloko priauginimo operacijos gydytojas duoda sukąsti marlinį tamponą, kurį reikia laikyti apie 30 minučių. Tampono paskirtis – sugerti ir sustabdyti kraujavimą. Jei kraujavimas nesiliauna, pasimatuokite kraujospūdį (norma 120/80 mmHg). Esant didesniam kraujospūdžiui nei nurodytas, išgerkite tabletę jam sumažinti. Padidėjęs kraujo spaudimas gali būti kraujavimo priežastis. Jei kraujas tebebėga, o kraujospūdis normalus, kreipkitės į mūsų burnos chirurgijos centrą.

Venkite bet kokio aktyvaus fizinio krūvio (treniruočių, sunkių daiktų kilnojimo), karštų vonių ir pirčių.

Miegokite ant sveikos pusės šono.

Mityba

Dvi valandas po operacijos nevalgykite. Tą pačią dieną venkite rupaus ir karšto maisto. Negerkite kavos ir alkoholio, nes pakilęs kraujospūdis sukels kraujavimą! Jausti kraujo skonį dar ir kitą dieną po operacijos yra normalu.

Rūkymas

Rūkymo privalu atsisakyti, nes jis sutrikdo kraujotaką, prastai gyja žaizdos ir padidėja tikimybė, kad į operuotą sritį pateks infekcija.

Diskomfortas

Pooperacinis patinimas paprastai būna nežymus. Jo išvengti ar jį sumažinti padeda šalčio terapija, kuri trunka apie 5–6 valandas. Šalčio terapija: skruostas šaldomas 15 minučių, tada daroma 30 minučių pertrauka ir vėl kartojama nuo pradžių. Jei dedate ledą, dėkite jį per ploną rankšluostėlį.

Pooperaciniam skausmui malšinti tinka visi įprasti vaistai iš namų vaistinėlės, išskyrus aspiriną, nes jis skystina kraują.

Individuali burnos higiena

Pirmą dieną po operacijos dantis valyti reikia atsargiai ir su minkštu šepetėliu. Būtina 5–6 kartus per dieną skalauti burną specialiais skysčiais.

Po operacijos dantenos kraštai buvo suartinti siūlėmis; siūlai bus šalinami po 14–21 dienos. Siūlai neturėtų būti pasidengę apnašu, kad neapsunkintų gijimo. Juos reikia valyti vandenilio peroksidu suvilgytu tamponėliu, kol bus pašalinti.

Alveolinės ataugos plastika kaulo bloku iš smakro ar žandikaulio šakos – tai operacija, kai atitinkamos apimties kaulo fragmentas išimamas iš vienos žandikaulio vietos ir specialia metodika pritvirtinamas toje žandikaulio vietoje, kurioje, planuojant dantų implantaciją, būtina padidinti atrofuoto žandikaulio apimtį.

Operacija atliekama, kai žandikaulio alveolinė atauga yra per plona, kad danties implantas įsitvirtintų kaule, ar per žema, kad į ją techniškai būtų įmanoma įsriegti danties implantą. Dantų implantacija atliekama praėjus 6 mėnesiams po tokios operacijos.


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.