Ortodontinis gydymas: breketai, kapos

Gražios šypsenos pagrindas yra ne tik balti, bet ir tiesūs, nenudilę, sveiki dantys. Deja, retas žmogus gali džiaugtis natūraliai gražiais dantimis bei taisyklingu sąkandžiu, tad, siekiant gydyti įgimtus ar įgytus dantų ir žandikaulio defektus, pasitelkiami įvairūs taisyklingo dantų lanko atstatymo metodai.

Netaisyklingos dantų padėties atstatymui pla
iai naudojami įvairūs fiksuoti ir išimamieji aparatai – nuolatos dėvimi tradiciniai, beveik nepastebimi keramikiniai ar net vidiniai breketai, taip pat kapos – skaidrios išimamos plokštelės.

Kada atliekamas gydymas breketais bei kapomis?

Ortodontinis gydymas breketais yra taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai, veido – žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų gydymui bei šių ligų profilaktikai. Konsultacijos metu įvertinama individuali paciento situacija, pasirenkamos tinkamos breketų sistemos ir kito apsilankymo metu breketai pritvirtinami ant dantų paviršiaus. Gydymas breketais paprastai trunka kelerius metus, ta
iau, priklausomai nuo kiekvieno paciento pradinės būklės sudėtingumo, gydymo trukmė gali svyruoti.

Pacientams, dėl įvairių priežasčių nenorintiems ar negalintiems dėvėti breketų, siekiant ištiesinti dantis ir atstatyti sąkandį, siūlomas dantų tiesinimas kapomis. Pagamintos iš plono skaidraus plastiko jos priglunda prie pat dantų, tad jų beveik nematyti, o prireikus – valgant ant valantis dantis – jas galima išsiimti.

Ortodontinis gydymas ne tik leidžia sukurti gražią šypseną, bet ir gerina sveikatą – palengvina dantų valymą, didina maisto kramtymo efektyvumą, leidžia išvengti veido proporcijų pakitimų ar dėl netaisyklingo sąkandžio atsirandan
ių šypsenos raukšlių.

Kas atliekama prieš ortodontinį gydymą?

Prieš pradedant ortodontinį gydymą apžiūrimas sąkandis, dantų padėtis, imami dantų atspaudai, gaminami gipsiniai dantų modeliai, fotografuojamas veidas ir dantų lankai, atliekamos panoraminė ir galvos šoninė radiogramos, kurios detaliai analizuojamos – tai svarbu tikslios diagnozės nustatymui ir gydymo plano sudarymui. Įvertinus visas sąkandžio problemas, parenkamas optimaliausias kiekvienam pacientui gydymo būdas.

Ką dar reikia žinoti apie gydymą?

Ortodontinis gydymas vidutiniškai trunka nuo 18 iki 24 mėnesių.
Gydymo trukmė priklauso nuo paciento amžiaus, pradinės būklės sudėtingumo, gydymui naudojamų metodų bei paciento pareigingumo.
Kas 4 – 8 savaites skiriami kontroliniai vizitai.
Dažniausiai ortodontinis gydymas atliekamas išdygus visiems nuolatiniams dantims.
Nešiojant ortodontinius aparatus, dantų plokšteles ar breketus, labai svarbu palaikyti tinkamą burnos higieną.
Nuėmus breketus būtina nešioti specialius fiksatorius, kurie neleidžia dantims sugrįžti į senąją būseną.

 


* Informacija dėl teritorinių ligonių kasų finansuojamų dienos chirurgijos paslaugų yra tikslinama ir artimiausiu metu bus atnaujinta. Informacija laikinai yra teikiama atvykus į kliniką. Atsiprašome už nepatogumus.

** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo