Dantų implantavimas ir implantai

Graži šypsena – tai ir sveikata, ir puiki nuotaika. Tačiau iš prigimties gerais dantimis apdovanoti ne visi. Dėl traumų ar ligų neretai prarandame dantis. Čia mums gali padėti pažangi odontologija ir dantų implantai. Dantų implantavimą pasirinkę pacientai, po procedūros vėl gali komfortiškai kramtyti mėgiamą maistą, nevaržomai šypsotis. Susivieniję kompetentingiausi medikai ir mokslininkai implantologijos srityje pasiūlo revoliucinių naujovių, taiko skaitmeninę diagnostiką, tiksliausius protezų ant implantų pritaikymo būdus, taigi pacientai nejunta, kad jų burnoje yra svetimkūnių. Iki šiol nėra pažangesnio ir natūralesnio dantų atstatymo metodo.

 

Dantų implantavimas Vilniuje ir Kaune

Nuo šiol mūsų klinikos odontologai pasiruošę jums padėti ne tik Kaune, bet ir klinikoje įsikūrusioje Vilniuje. Kvalifikuoti specialistai, naujausia odontologinė technika bei aukščiausios kokybės dantų implantai, leidžia pacientui suteikti patikimas implantavimo paslaugas.

 

Dantų implantų privalumai

 1. Dantų implantai suauga su žandikauliu ir tampa jo dalimi, atstojančia danties šaknį.
 2. Implantų nereikia nuolat išiminėti, jie neiškrenta, todėl pacientai apsaugomi nuo nepatogumų, su kuriais susiduria turintieji išimamuosius protezus.
 3. Implantuojant nereikia papildomos atramos, todėl gretimi dantys nėra šlifuojami ir kitaip apgadinami (tiltelio atveju). Tad pasirinkus implantaciją, dantų audiniai tausojami maksimaliai.
 4. Implantuotiems dantims praktiškai pakanka tokios pat priežiūros kaip natūraliems dantims – juos rekomenduojama valyti bent du kartus per parą šepetėliu, tarpdančius – siūlu ir skalauti burną specialiu skysčiu.
 5. Implantams gaminti naudojamas alergijos, atmetimo reakcijų paprastai nesukeliantis titanas, kurį žmogaus organizmas priima natūraliai.
 6. Titanas – taip pat ir patvari medžiaga, todėl tikėtina, kad implantuotieji dantys Jums tarnaus visą gyvenimą.
 7. Ant implantų dedami vainikėliai tiek spalva, tiek forma ir dydžiu pritaikomi prie natūralių dantų, todėl jei pacientai nenori, niekas nesužino, kad jų dantys yra implantuoti.
 8. Implantais visiškai atstatoma kramtymo funkcija, po dantų vainikėliais nepatenka maisto likučiai.
 9. Implantus pasirinkęs pacientas atsikrato kompleksų ir pagaliau vėl išmoksta plačiai šypsotis nekaustomas įvairių baimių.
 10. Dantų implantų kaina yra gana aukšta, tačiau įvertinus, kad tai ilgaamžis sprendimas, gal net visam gyvenimui, tai investicija atsiperka.

 

Implantacija: kaip viskas vyksta?

Daugelį pacientų domina implantavimo procedūros eiga ir kiek tai užtrunka laiko. Dar iki implantuojant išsamiai ištiriama paciento būklė, nustatoma, ar nėra veiksnių, dėl kurių implantuoti nebūtų galima arba procedūrą tektų atidėti. Dažniausiai implantuojantys gydytojai vertina žandikaulio kaulo kokybę ir kiekybę. Implantuoti dantų negalima nepilnamečiams, žmonėms, kurie serga cukriniu diabetu ir gausiai rūko. Tik gavę nuodugnius tyrimų rezultatus, implantologai gali pasakyti, kiek konkrečiu atveju reikės implantų, kokių matmenų jie turėtų būti ir kokia tinkama jų padėtis.

 

Implantavimo etapai

 • Sriegimas/gijimas. Pirmąjį implantavimo etapą dar galima vadinti chirurginiu. Gydytojas paruošia vietą, į kurią bus sriegiamas implantas. Naudojant specialų prietaisą implantas įsriegiamas į kaulinį audinį. Po to susiuvamos dantenos ir paliekama gyti. Po savaitės ar 10 dienų pacientas vėl turi apsilankyti pas specialistą – reikia ištraukti siūlus.
 • Implanto galvutės tvirtinimas. Implantui įsitvirtinus žandikaulyje, chirurgas padaro nedidelį pjūvį dantenose ir ant implanto tvirtina gijimo galvutę. Tiesa, jei implanto pirminis stabilumas kaule buvo pakankamas, tokiu atveju implantologas gijimo galvutę užsuka tuoj pat po implanto įdėjimo. Tokiu atveju šis etapas tampa nereikalingu.
 • Dantų vainikėlio gamyba ir tvirtinimas. Paskutinysis etapas – vainikėlio gamyba ir tvirtinimas ant implanto. Kai dantenos visiškai sugijusios, nuimami dantų atspaudai, pagal kuriuos laboratorijoje itin tiksliai gaminami dantų vainikėliai. Gamyba trunka keletą dienų. Pagamintos karūnėlės pritvirtinamos ant implantų.

Kodėl svarbu implantuoti net vieną prarastą dantį?

 • Dėl laiku neatliktos implantacijos ima nykti iškritusio danties vietoje esantis kaulas ir iškyla žandikaulio deformacijos grėsmė;
 • Spartėja dantų, esančių šalia iškritusio danties, dilimo procesas, nes jie turi atlikti ir nesamo danties funkciją;
 • Danties netekusiam žmogui gresia virškinimo organų sutrikimai – maistas nebėra tinkamai sukramtomas, padidėja apkrova skrandžiui ir žarnynui. Tai gali sukelti virškinimo organų problemas – padidėjusį rūgštingumą, skrandžio skausmą ar nemalonų burnos kvapą.

Kokia vidutiniška implantavimo trukmė iki galutinio rezultato?

Pacientams aktualu, kada jie galės džiaugtis nauja šypsena. Tačiau vieno atsakymo nėra – viskas priklauso nuo žmogaus organizmo, gijimo laiko, implantavimo vietos – ar apatiniame, ar viršutiniame žandikaulyje implantas įsriegtas ir t. t. Paprastai viskas trunka nuo 3 iki 6 mėn. Kalbant apie pačią procedūrą, vieno implanto sriegimo trukmė – iki 1 val. Kelias tobulos šypsenos link pailgės, jeigu tuo pačiu metu atliekamas ir kaulo priauginimas, be kurio implantacija dažnai nė neįmanoma.

 

Ar procedūra skausminga?

Iš esmės implantacija nėra skausminga, nes iki implantuojant pacientui suleidžiama nuskausminamųjų, taip jį apsaugant nuo nemalonių pojūčių. Implantacija – tokia paprasta procedūra kaip ir, pavyzdžiui, danties plombavimas. Anestetikams nustojus veikti, kai kurie pacientai iki paros jaučia diskomfortą. Bet kokiu atveju reikės gerti gydytojo paskirtų antibiotikų. Jei operacija – sudėtingesnė, kelias dienas po jos burna ir apatinė veido dalis gali būti šiek tiek patinusios, paburkusios. Ypatingai bijantiems pacientams galima naudoti pilną ar dalinę narkozę, tokiu atveju implantavimo procedūrą Jūs tiesiog pramiegosite.

 

Kas nutiks, jei organizmas implantą atmes?

Implantologų praktikoje pasitaiko tik 1-2 proc. atvejų, kai dantų implantai atmetami ir dėl kokių nors priežasčių neprigyja. Tačiau jei buvo laikomasi gydytojo rekomendacijų, jei atlikti išsamūs tyrimai, sėkmės atvejų – beveik 100 proc. Implantui neprigijus, procedūra kartojama, pacientas nieko nepraranda, tik viskas trunka šiek tiek ilgėliau. Taigi siūlome išbandyti patikrintą ir ilgalaikį metodą, kuris sugrąžins pasitikėjimą savimi ir plačią šypseną.


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.