Dantų protezavimas

Dantų protezavimas – tai viena svarbiausių odontologinių procedūrų, kurios tikslas yra atkurti prarastus ar pažeistus dantis. Protezavimą galima vadinti ir galutiniu gydymo etapu, po kurio pacientas gali džiaugtis nauja šypsena ir geresne savijauta.

Kiekvienos su protezavimu susijusios procedūros metu supažindiname pacientus su gydymo planu, aptariame burnos audinių, dantų būklę, galimus dantų protezavimo metodus, jų preliminarią trukmę, eigą ir kainas. Vienas iš svarbiausių etapų siekiant užtikrinti efektyvų gydymą – tai nuodugnus paciento būklės ištyrimas. Tam pasitelkiamos naujosios technologijos, tarp jų – ir kompiuterinė tomografija. Tomografija padeda atkurti trimatį vaizdą, kuriame matyti tikslus dantų išsidėstymas žandikauliuose ir kaulo būklė.

Protezavimo svarba – itin didelė, nes vietoje, kur buvo dantis ar dantys, prasideda negrįžtami procesai, kiti dantys užima buvusiųjų vietą, ima tirpti žandikaulio kaulas, neįmanoma tinkamai sukramtyti maisto, tad apninka įvairios virškinimo ligos ir kt. Iškritus dantims, keičiasi burnos ertmė, tai matyti veide – žmogus atrodo senesnis nei iš tiesų yra. Neturintis dantų asmuo junta ir psichologinį diskomfortą, nes bedantė burna šiuo metu mūsų visuomenėje dažnai sukelia neigiamas asociacijas. Taigi tik kokybiškas dantų protezavimas užkerta kelią daugeliui negalavimų ir padda susigrąžinti gyvenimo kokybę.

 

Estetinis dantų protezavimas

Sparčiai gerėjant gyvenimo sąlygoms, o su jomis kintant pacientų poreikiams, odontologai vis daugiau dėmesio skiria ne tik funkcijos tobulinimui, bet ir estetikai. Estetinio protezavimo pagrindinis tikslas – pakoreguoti priekinius dantis, atkuriant jų formą, spalvą, likviduoti tarp dantų esančius tarpelius ar kitus dantų defektus.

Jau daugelį metų protezuojant plačiai naudojama metalo keramika. Tai porcelianu dengta metalinė šerdis, kuri nėra laidi šviesai, todėl metalo keramikos protezai atrodo ne taip natūraliai, protezuotas dantis prie šaknies gali šiek tiek pajuoduoti. Tačiau tai puiki alternatyva tiems, kurie nori pigesnio protezavimo. Be to, metalo keramika puikiai tinka protezuojant krūminius dantis, nes yra labai tvirta.

Kita šiandien labai plačiai naudojama medžiaga – tai bemetalė cirkonio keramika. Tai tvirta, estetiškai atrodanti, visiškai danties funkcijas atkurianti medžiaga. Ji yra artimiausia natūralaus danties struktūrai, todėl dažniausia pasirenkama protezuojant priekinius dantis. Cirkonio keramika yra laidi šviesai kaip ir natūralūs žmogaus dantys, todėl skirtumą tarp natūralių ir dirbtinių dantų matys nebent specialistas. Dažnai cirkonio keramikos protezai savo atspalviu, forma ir savybėmis atrodo gražiau nei natūralūs dantys.
Atliekant estetinį protezavimą naudojami ne tik tradiciniai dantų vainikėliai, bet ir identiškos kaip natūralūs dantys spalvos įklotai/užklotai. Tiesa, estetinio protezavimo metu dalis natūralių danties audinių yra prarandami, tačiau dalis išsaugomi nepažeisti.

 

Protezavimas ant implantų

Protezavimas ant implantų – tai vienas moderniausių protezavimo metodų pacientams, kuriems trūksta vieno, kelių dantų ar ir visos jų eilės viename iš žandikaulių. Įsriegtiems implantams prigijus, imami dantų atspaudai, pagal kuriuos dantų technikai specialiose laboratorijose gamina dantų karūnėles. Kaip jau minėta, galima rinktis įvairias medžiagas, iš kurių karūnėlės bus pagamintos – tai turi įtakos bendrai implantavimo-protezavimo paslaugų kainai.

Priklausomai nuo įsriegtų implantų vietos ir kiekio, specialistai gali rekomenduoti tvirtinti dantų karūnėles ar tam tikras konstrukcijas, padėsiančias optimaliai atkurti kramtymo funkciją. Paprasčiausia protezuoti, kai dantų eilėje trūksta vieno danties. Kai pacientas yra netekęs kelių ar ir visų dantų, taikomi įvairūs kompleksiniai sprendimai ir protezų ant implantų tvirtinimo variantai.

 

Išimamieji dantų protezai

Negalint taikyti kitų protezavimo metodų, siūlomi išimamieji protezai. Tiesa, tai konservatyvus ir nebe toks efektyvus gydymo metodas, tačiau kramtymo funkcija pacientams sugrąžinama. Išimamieji protezai prie likusių dantų tvirtinami pasitelkus užraktus arba kabliukus. Užraktais pritvirtinti protezai nejuda, atrodo santykinai estetiškai, nes metalo fragmentai yra paslepiami. Šiuolaikiški išimamieji protezai yra pranašesni už anksčiau gamintus, nes jie mažiau liečiasi su burnos gleivine, dantenomis, todėl pastarosios mažiau dirginamos, nesutrinka dikcija, pacientas greitai pripranta prie naujųjų protezų. Išimamieji protezai neapsaugo nuo žandikaulio kaulo tirpimo, tarp dantenų ir protezo po kurio laiko atsiranda nedidelis plyšys, todėl protezus reikia koreguoti užpildant plastmase. Jei tik įmanoma, rekomenduojame rinktis protezavimą ant implantų, kuris yra pats inovatyviausias šiuolaikiniame protezavime ir kokybe netgi pranoksta kitas odontologines procedūras.
Dantų protezavimas atliekamas  „Grožio chirurgija“ klinikose Vilniuje ir Kaune.


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.