Išimami dantų protezai

Išimami protezai – išeitis, kai protezavimas neišimamais ar fiksuotais protezais neįmanomas, nes pacientui negalima atlikti dantų implantavimo ar kaulo priauginimo operacijų. Išimami protezai dažnai pasirenkami dėl ekonominių sumetimų. Jie taip pat naudojami išrovus dantis, kai vėliau planuojama implantacija.

Išimami dantų protezai skirstomi į pilnus ir dalinius.

Pilni protezai pakeičia visus prarastus viršutinio ar apatinio žandikaulio dantis. Protezo fiksacija ant bedantės žandikaulio dalies yra prasta. Siekiant pagerinti protezo fiksaciją, bedančiams pacientams atliekama kelių dantų implantacijos operacija, paskui ant prigijusių implantų protezai gali būti fiksuojami specialiomis sistemomis (rutuliukais, teleskopais, magnetais, štangomis). Šiuolaikinė dantų implantacija bedančiam pacientui gali grąžinti malonumą mėgautis maistu ir nevaržomai bendrauti su aplinkiniais.

Daliniai protezai naudojami, kai trūksta vieno ar kelių dantų. Tai išimami plastikiniai protezai – estetinės plokštelės ir lanko atraminiai protezai.

Estetinės (laikinosios) 1–3 dantų plokštelės dažniausiai gaminamos, kai prireikia rauti dantį, o vėliau jo vietoje planuojama įsodinti implantą. Atsiradusį estetinį defektą galima laikinai pridengti ir taip padėti pacientui išvengti diskomforto.

Lanko atraminis protezas gaminamas ant metalinio karkaso. Kramtymo krūvį jis paskirsto visiems likusiems atraminiams dantims, o ne vien burnos gleivinei. Šis protezas tinka pacientams, kurių išlikę atraminiai dantys yra tvirti, galintys atlaikyti kramtant padidėjusį krūvį. Lanko atraminiai protezai burnoje gali būti stabilizuoti apkabėlėmis arba užraktais.


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.