Ortodontinis gydymas

Gražios šypsenos pagrindas yra ne tik balti, bet ir tiesūs, nenudilę, sveiki dantys bei taisyklingas sąkandis. Deja, retas žmogus gali džiaugtis natūraliai gražiais dantimis bei taisyklingu sąkandžiu, tad, siekiant gydyti įgimtus ar įgytus dantų ir žandikaulio defektus, pasitelkiami įvairūs taisyklingo dantų lanko atstatymo metodai.

Netaisyklingos dantų padėties atstatymui plačiai naudojami įvairūs fiksuoti ir išimamieji aparatai – nuolatos dėvimi tradiciniai, beveik nepastebimi keramikiniai ar net vidiniai breketai, taip pat kapos – skaidrios išimamos plokštelės.

Pirmą kartą apsilankyti pas ortodontą rekomenduojama vaikui sulaukus 7 metų amžiaus, o nustačius problemas efektyviausia gydymą pradėti sulaukus 10-16 metų, tačiau ortodontiniam gydymui nėra jokios amžiaus ribos – breketai ir kapos puikiai tinka ir suaugusiems. Pasitaiko ir tokių atvejų, kai be ortodontinio gydymo neįmanomas ir tvarkingas protezavimas, tad jis gali būti taikomas ir vidutinio, ir vyresnio amžiaus žmonėms.

Ortodontinis gydymas ne tik leidžia sukurti gražią šypseną, bet ir gerina sveikatą – palengvina dantų valymą, didina maisto kramtymo efektyvumą, leidžia išvengti veido proporcijų pakitimų ar dėl netaisyklingo sąkandžio atsirandančių šypsenos raukšlių.

Kada atliekamas ortodontinis gydymas?

Ortodontinis gydymas taikomas netaisyklingai išdygusių dantų atstatymui į dantų lanką, netaisyklingo sąkandžio korekcijai, veido – žandikaulių sistemos vystymosi sutrikimų gydymui bei šių ligų profilaktikai:

 • Galinis sąkandis – apatiniai dantys atsilieka nuo viršutinių.
 • Atvirkščias sąkandis – viršutiniai priekiniai dantys nedengia apatinių, o kontaktuoja kraštas į kraštą ar yra dengiami apatinių dantų.
 • Atviras sąkandis – tarpusavyje kontaktuoja vien tik krūminiai dantys.
 • Kryžminis sąkandis – krūminiai dantys viršuje palinkę į vidų labiau nei apatiniai.
 • Žirklinis sąkandis – viršutiniai ir apatiniai dantys kandimo metu nekontaktuoja.
 • Susigrūdę dantys – dantys netelpa į dantų lanką.
 • Tarpai tarp dantų – dantys neužpildo dantų lanko dėl dantų netekimo arba natūraliai taip sudygusių dantų.

Kada atliekamas gydymas breketais?

Klinikoje „Grožio chirurgija“ ortodontiniam gydymui naudojami beligatūriai „Damon Q“ ir „Damon Clear“ breketai, kurie yra kur kas pažangesni nei senos kartos ligatūriniai breketai. Kartu su keramikiniais breketais naudojami estetiniai balti lankai, kurie yra kur kas mažiau pastebimi nei įprastiniai.

Pirmos konsultacijos klinikoje su ortodontu metu įvertinama individuali kiekvieno paciento situacija, pasirenkamos tinkamos breketų sistemos ir kito apsilankymo metu breketai pritvirtinami ant dantų paviršiaus. Gydymas breketais paprastai trunka kelerius metus, tačiau, priklausomai nuo kiekvieno paciento pradinės būklės sudėtingumo, gydymo trukmė gali būti trumpesnė ar ilgesnė.

Kada atliekamas gydymas kapomis?

Pacientams, dėl įvairių priežasčių nenorintiems ar negalintiems dėvėti breketų, siekiant ištiesinti dantis ir atstatyti sąkandį, siūlomas dantų tiesinimas kapomis. Klinikoje „Grožio chirurgija“ gydymui kapomis naudojama pažangi ortodontinė technika „AIRNIVOL“.

Permatomos, išimamos tiesinančios kapos yra individualiai pritaikomos kiekvieno paciento dantims ir tam tikru periodu keičiamos. Nešiojant kapas dažniausiai pakartotiniai vizitai pas ortodontą skiriami kas 4-6 mėnesius, todėl toks metodas ypač tinka užsienyje gyvenantiems ir į Lietuvą ne taip dažnai trumpam grįžtantiems žmonėms.

Pagamintos iš plono skaidraus plastiko kapos priglunda prie pat dantų, tad jų beveik nematyti, o prireikus – valgant ant valantis dantis – jas galima išsiimti. Dėl paeiliui nešiojamų kapų, dantys palaipsniui juda, kol sąkandis tampa taisyklingas ir pasiekiama norima šypsena.

 

Kas atliekama prieš ortodontinį gydymą?

Prieš pradedant ortodontinį gydymą apžiūrimas sąkandis, dantų padėtis, imami dantų atspaudai, gaminami gipsiniai dantų modeliai, fotografuojamas veidas ir dantų lankai, atliekamos panoraminė ir galvos šoninė radiogramos, kurios detaliai analizuojamos – tai svarbu tikslios diagnozės nustatymui ir gydymo plano sudarymui. Įvertinus visas sąkandžio problemas, parenkamas optimaliausias kiekvienam pacientui gydymo būdas.

Ką dar reikia žinoti apie gydymą?

 • Ortodontinis gydymas vidutiniškai trunka apie 18 mėnesių.
 • Gydymo trukmė priklauso nuo paciento amžiaus, pradinės būklės sudėtingumo, gydymui naudojamų metodų bei paciento pareigingumo.
 • Gydant breketais pakartotiniai vizitai skiriami kas 4-8 savaites, o kapomis – kas 4-6 mėnesius.
 • Dažniausiai ortodontinis gydymas atliekamas išdygus visiems nuolatiniams dantims.
 • Nešiojant ortodontinius aparatus labai svarbu palaikyti tinkamą burnos higieną.
 • Po ortodontinio gydymo būtina nešioti specialius fiksatorius, kurie neleidžia dantims sugrįžti į senąją būseną.

 


*Bazinė paslaugos kaina, apmokama TLK - paciento priemoka 0

**Skirtumas tarp klinikos paslaugos kainos ir TLK apmokamos kainos

*** Pirmoji kaina taikoma atliekant operaciją su vietine nejautra, antroji - atliekant operaciją su bendrine nejautra.