Nuolatinių dantų vagelių padengimas silantu

Silantas – tai profilaktikos priemonė, užkertanti kelią ankstyvam ką tik išdygusių dantų ėduoniui. Kitaip tariant – tai specialus hermetikas, kuriuo užpildomos dantų vagelės, todėl jose nebegali kauptis apnašas, o išskiriami fluoro jonai skatina vagelių mineralizaciją, stiprina emalį ir taip didina jo atsparumą ėduoniui.

Pirmieji nuolatiniai dantys išdygsta 5–7 metų vaikams (šeštieji krūminiai). Tokio amžiaus vaikai dar nemoka gerai išsivalyti dantų. Ką tik išdygusių dantų vagelės būna nevisiškai mineralizuotos, dažnai labai gilios ir siauros. Todėl jose susidaro palankios sąlygos kauptis apnašui ir vystytis ėduoniui.

 

Kaip atliekama procedūra?

  • Tai neskausminga procedūra, paprastai trunkanti ne daugiau 20 minučių.
  • Dantys pirmiausia nupoliruojami specialia pasta, tada tepama speciali silanto sukibimą su emaliu gerinanti rūgštis, užliejamas silantas ir sukietinamas helio lempa.

 

Ką dar reikia žinoti apie procedūrą?

Silantas naudojamas ne visada – tai nustatoma apžiūros metu:

  • Jei dantukai jau yra pažeisti ėduonies, pirmiausia juos reikia išgydyti.
  • Jei dantų vagelės plokščios ir gerai mineralizuotos, procedūra nebūtina.

* TLK kaina - bazinę paslaugų kainą kompensuoja teritorinės ligonių kasos. Priemoka yra mokama už pacientui suteikiamą pagerintą slaugą ir komforto paslaugas. Prieš procedūrą klinikos administratorė detaliai paaiškina visą informaciją pacientui apie priemokos mokėjimą. Pinigų sumokėjimo faktas patvirtina, kad klientas yra susipažinęs su priemokos sąlygomis ir sutinka ją mokėti.

Klauskite gydytojo

+370 650 93333 arba

Parašykite mums dabar

Klauskite gydytojo